Odpady:

Počasí:

Okolí:

 

Geocache obce Senorady

Obec Senorady se rozhodla podpořit turistickou hru geocaching a založit svoji vlastní cache. Jde o schránku, poklad, který je turisty hledán pomocí udaných souřadnic GPS. Hra geocaching spojuje turistiku, sport, logické myšlení i výuku s technologiemi GPS a Internetem. Turista, v tomto případě zvaný geocacher, hledá pomocí svého GPS přístroje a souřadnic získaných z Internetu uložené schránky. Po nalezení schránky se podepíše a schránku opět uloží. Ve schránce mimo zápisníků bývají připraveny i drobné dárky. Obsah schránky obce Senorady nebudeme prozrazovat a necháme jej jako překvapení pro geocachery.

Naše schránka je pravděpodobně první schránkou založenou některou z obcí v ČR.

Pomocí geocachingu navazujeme na úspěšnou aplikaci e-Muzeum. Na historických místech, která v e-Muzeu popisujeme, mohou nyní turisté hledat uložené schránky. V té obecní najdou mimo jiné také informace o historii obce. V okolí Senorad se nacházejí i další schránky, jejichž polohu naleznete na serveru geocaching.com.

Kód naší schránky (dle geocaching.com) je:
GC1MW5A


Poloha naší schránky byla do února 2009 skryta pod šifrou. Takže ti snaživější měli možnost vyluštit šifru a najít schránku dříve než ostatní, kteří čekali na zveřejnění souřadnic. Šifra je ale stále k dispozici a můžete si ji zkusit vyluštit:

Blaise de Vigenère by ztraceným turistům z našeho e-muzea poradil co udělat s nalezeným klíčem.
SPKIWOPJZZZKFFBPTFDQPHTVBLULIXJZMFWUHCSQJCQBKF


Pokud poklad naleznete, řiďte se uvedenými pokyny. O řešení šifry můžete diskutovat na fóru. Stejně tak do diskusního fóra můžete zapisovat i záznamy o úspěšném nalezení schránky. Další informace o schránkách v okolí obce a o geocachingu obecně naleznete pod následujícími odkazy.

 

obr obr
Stručné schéma jak postupovat při hledání senoradské geocache (a při hledání schránek geocache obecně).
Náhled na schránky ukryté v okolí obce Senorady. Pro aktuální seznam schránek ale raději zvolte jeden z následujících odkazů.

obr Článek o geocachingu a schránkách v okolí obce.
obr Další schránky z okolí obce Senorady.
obr Diskuze a hlášení nalezů senoradské geocache.

Zpět..

© www.senorady.cz Miroslav Patočka