FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán DD 2018 Petice 2018 Ostatky 2018 Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Územní plán
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
-4.2 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Vánoční a charitativní akce firmy Bosch přilákala osm tisíc návštěvníků
Jihlava – Mimořádně vysoký zájem veřejnosti provázel 7. prosince 2018 tradiční charitativní a vánoční akci „Bosch svařák“. Tu pořádala jihlavská firma Bosch Diesel s.r.o. V tento den se její zaměstnanci opět sešli pro dobrou věc  
Třebíčský deník - Zprávy

Muzejníci pátrají po starých regionálních receptech
Vysočina - „Dej na mísu čtvrt libry utlučeného cukru, vraz do něho čtyry celé vejce, míchej to půl hodiny, dej k tomu čtvrt lotu skořice, tolik hřebíčku, z jednoho citronu kůru, čtvrt lotu přetlučeného fenyglu, pak tolik mouky, aby těsto tak jako na lehkou buchtičku bylo; dělej z toho těsta na prst tlusté šištičky, pomaž papír, poklaď je na něj a dej na plech; nech je v prudké troubě upect, hned je pokrájej, nech usušit a jsou hotovy,“ – tak tento recept Magdaleny Dobromily Rettigové na takzvané malé suchary neboli cvíbak je přesně to, co hledají pracovníci Regionálního pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina. Ti nyní ve všech okresech kraje pátrají po tradičních receptech.
Třebíčský deník - Zprávy

Počet obyvatel kraje se zvýšil, hlavně díky porodům
Vysočina – Mírný nárůst počtu obyvatel letos zaznamenala Vysočina. Za tři čtvrtě roku se zvýšil o 349 osob.
Třebíčský deník - Zprávy

Kapři mírně podraží, stromky se dají koupit za stejnou cenu jako loni
Třebíčsko - Kapr a stromek neodmyslitelně patří k Vánocům. Zatímco stromky letos stojí víceméně stejně jako loni, kilogram kapra mírně podražil. V roce 2017 se dal sehnat i za necelých 80 korun, letos je to o něco víc kvůli obrovskému suchu, které panovalo. Ryby měly menší přírůstky.
Třebíčský deník - Zprávy

Faraon Achnaton: náboženský reformátor, který téměř dovedl Egypt do záhuby
Existují hned tři důvody, proč faraon Achnaton patří mezi nejznámější panovníky starověkého Egypta. Jeho ženou byla slavná překrásná královna Nefertiti, neporušená hrobka jeho syna Tutanchamona zase dnešním vědcům poskytla unikátní pohled na egyptskou historii a kulturu. Sám vládce se do historie zapsal pokusem o revoluční náboženskou reformu, která otřásla celou zemí. Svého autora však přežila jen o několik desetiletí.
Třebíčský deník - Zprávy

Policisté hledali ženu pod mostem. Seděla v restauraci
Třebíč – Policii zalarmoval v polovině týdne vystrašený muž v Třebíči. Obával se o svoji známou, která mu SMS zprávou oznámila úmysl skočit z mostu.
Třebíčský deník - Zprávy

Jaké plány má nový starosta Třebíče Pavel Pacal?
Třebíč – Jaké plány má nový starosta Třebíče Pavel Pacal? Jak se Třebíč pod jeho vedením promění? Proč zároveň zůstává náměstkem krajského hejtmana? A jak se mu daří v soukromém životě?
Třebíčský deník - Zprávy

Na Vysočině jsou silnice včetně D1 sjízdné s opatrností
Vysočina - Hlavní tahy včetně dálnice D1 na Vysočině jsou dnes ráno po chemickém ošetření mokré a sjízdné. Na dálnici, která předchozí dva dny byla po sněžení často neprůjezdná a řidiči trávili v kolonách mnoho hodin, je provoz plynulý. Na silnicích nižších tříd je ujetá a zledovatělá vrstva sněnu krytá posypem, jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Od středeční noci je stále mimo provoz železnice mezi Horní Cerekví a Jihlavou.
Třebíčský deník - Zprávy

Hejtman má jasno, kdo může za kalamitu na D1
Vysočina – Uzavřená dálnice nenechala v klidu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka (ČSSD). Dnes pošle dopis, ve kterém vyzve ministra dopravy, aby se situaci v úseku dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem věnoval.
Třebíčský deník - Zprávy

Sestra řekla, že půjdeme z Terezína domů. Tak jsme šly. Příběh Alžběty Dostálové
/PŘÍBĚHY 20. STOLETÍ/ Dne 22. června 1942 bylo z Loštic deportováno do terezínského ghetta 59 lidí - většinou byli zavražděni ve vyhlazovacích táborech. Alžběta Dostálová je ze smíšeného manželství a její vzpomínky přibližují Příběhy 20. století.
Třebíčský deník - Zprávy

Zažívací potíže může způsobit lepek. Vážnější jsou ale střevní záněty
Ještě před několika lety znal idiopatické střevní záněty málokdo. Dnes patří Crohnova choroba a ulcerózní kolitida ke stále častějším diagnózám. Ženy v plodném věku mohou mít problémy s početím, u malých dětí dochází k podvýživě a k opoždění vývoje, ale všechny bez výjimky omezují v jejich osobním životě.
Třebíčský deník - Zprávy

Kolony se čekají hlavně u Stop Shopu. Vrchol nákupní horečky se blíží
Třebíč – Nákupní horečka už tradičně vrcholí poslední týden před Vánocemi.
Třebíčský deník - Zprávy

Navrtali nádrž a kradli naftu. Policie dva mladíky dopadla
Třebíčsko - Policisté dopadli zloděje nafty. V areálu bývalého hospodářského objektu na Moravskobudějovicku navrtali nádrž u zaparkovaného nákladního auta a odčerpali naftu za tři tisíce korun. Sebrali také autorádio a další věci.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Pelhřimovsku výrazně vzrostla nezaměstnanost
Vysočina – Nezaměstnanost na Vysočině zůstala i v listopadu na 2,6 procentech, více nezaměstnaných zůstává žen než mužů. Poměrně prudký nárůst nezaměstnaných zaznamenali na Pelhřimovsku.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Havlíčkobrodsku údajně běhá vlk, a není to poprvé
Vysočina – Kolem Havlíčkova Brodu se údajně pohybuje vlk. Nevylučují to ani ochránci přírody. Na Havlíčkobrodsku se totiž vlk objevil už dvakrát.
Třebíčský deník - Zprávy

Platforma proti úložišti požaduje odvolání ředitele Slováka
Vysočina – Odvolání ředitele Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) Jiřího Slováka požaduje po ministryni průmyslu a obchodu Martě Novákové Platforma proti hlubinnému úložišti. Poslali jí otevřený dopis.
Třebíčský deník - Zprávy

Zábava dcerek světových superboháčů. Startuje finále koňského parkuru v Praze
/INFOGRAFIKA/ Sportovní událost roku. I tak se dá označit akce, která se koná od čtvrtka do neděle v Praze. Česká metropole během ní přivítá řadu hvězd. Na finále světového seriálu parkurových závodů spolu s nejlepšími jezdci zamíří i nejlepší koně planety.
Třebíčský deník - Zprávy

Koledy s Deníkem si lidé přišli zazpívat taky v Třebíči
Třebíč – Příjemná předvánoční atmosféra panovala ve středu 12. prosince v podvečer v Třebíči před Zadní synagogou.
Třebíčský deník - Zprávy

Dukovanští hasiči využívají moderní výjezdový systém
Dukovany - Hasiči z Jaderné elektrárny Dukovany začali naplno využívat moderní zásahový systém. Poskytuje jim klíčové informace o trase a objektech zásahu ještě předtím, než dorazí na místo.
Třebíčský deník - Zprávy

Sníh ochromil dopravu: D1 na Vysočině opět stojí
Vysočina - Zimní počasí se hlásí o slovo čím dál výrazněji. Silné sněžení i ve středu komplikuje dopravu napříč republikou, především pak v horských oblastech. Nejvážnější situace byla od rána na severu Čech. Problémy však mají také na Vysočině i dálnici D1. Opatrní by měli být nadále řidiči v na Moravě. Situaci pak zhoršují kamiony uvázlé v kopcích a blokující ostatní vozidla. V noci se navíc má opět tvořit náledí.
Třebíčský deník - Zprávy

Sněhová nadílka trápí řidiče na Vysočině
Vysočina – Počasí komplikuje dopravu na Vysočině. Kamiony v úterý odpoledne zablokovaly silnice na několika místech, v noci se pak uzavřela i dálnice D1.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: I u paneláku může být krásná zahrádka. Ta v Heyrovského ulici je vítěz
Třebíč - Vyhlášení výsledků a předání odměn letošního 22. ročníku tradiční třebíčské květinové soutěže se uskutečnilo v pondělí 3. prosince za účasti soutěžících, členů hodnotící komise a radního Milana Zeiberta.
Třebíčský deník - Zprávy

Hraje se tady podivná hra, tvrdí hejtman Běhounek
Třebíčsko – Nervozita kvůli neustále odkládanému rozhodnutí o výstavbě pátého jaderného bloku v Dukovanech v regionu narůstá. S rozvojem jaderné energeticky počítá státní energetická koncepce a podle harmonogramu, který stanovuje spuštění nového bloku na rok 2035, měla o zahájení výstavby rozhodnout už minulá vláda. Zatím přešlapuje na místě i vláda současná.
Třebíčský deník - Zprávy

Jak se bavili Nomádi? Archeologové objevili stolní hru starou čtyři tisíciletí
Skalní přístřešek na území dnešního Ázerbájdžánu skrýval jednu z nejstarších stolních her na světě. Schéma tvořené malými otvory vytesanými do podlahy podle týmu archeologů napovídá, jakým způsobem se bavili nomádští pastevci před zhruba čtyřmi tisíci lety. Mladší verze stejné hry přitom vědci našli i v jiných částech Blízkého východu.
Třebíčský deník - Zprávy

Pozor na lámající se stromy, silnice jsou aktuálně na Třebíčsku průjezdné
Třebíčsko - Dispečink silničářů aktuálně kolem sedmé hodiny ranní nehlásí na Třebíčsku uzavřenou silnici v souvislosti s nočním sněžením.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120, 67575 Mohelno
IČ: 00378593, telefon: 568 642 033
email: obec@senorady.cz
podatelna: podatelna@senorady.cz

Úřední hodiny: pátek 18-20hod

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2018 se vám líbila nejvíce?

1. Hradní stráž a prezident
Počet hlasů: 46
2. Drak a ježibaba
Počet hlasů: 21
3. Marfuša a Nastěnka
Počet hlasů: 23
4. Mnichové
Počet hlasů: 35
5. Vodníci
Počet hlasů: 28
6. Kovboj
Počet hlasů: 49
7. Princezna
Počet hlasů: 31
8. Sestřička
Počet hlasů: 42
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Ostatky 2010 - foto
obr Jako každý rok tak i letos představovaly senoradské ostatky velké množství skvělých masek a zábavy. Přinášíme vám z této akce několik fotek a videa...
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Človíčkova dobrodružství, Zdenka Teisingerová
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Další televizní pohádkový seriál v knižní podobě nám představí pravěkého človíčka a ukáže nám, co všechno prožil při objevování okolního světa i co se musel naučit..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2018 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2018 Miroslav Patočka