×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Poplatky Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Poplatky
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Konec drncání při jízdě. Kraj pokračuje s opravou silnice u Hrotovic
/FOTO/ Její stav patřil k jednomu z nejhorších na celém Třebíčsku. Nyní se konečně dočkala rekonstrukce. Řeč je o silnici mezi Hrotovicemi a Dukovany číslo II/152.
Třebíčský deník - Zprávy

Výjimečné válečné bunkry na Vysočině: u Sobíňova jeden zničila kalamita
/FOTO/ Blížila se druhá světová válka a bylo potřeba ochránit vojenské muniční sklady u Sobíňova. V tamním Sopotském lese proto vznikly pěchotní bunkry pro jejich obránce, které jsou zde patrné dodnes. Jen většina z nich už slouží jen jako útočiště pro žáby a jinou havěť.
Třebíčský deník - Zprávy

Ať nikdy nespadnem z višně dolů, zpívá Anežka Binková z Třebíčska
Muzikantka Anežka Binková z Třebíčska vydala další vlastní píseň. Jejím hlavním motivem jsou horké letní večery, táboráky a letní pohoda. „Když jsem ji skládala vrátila jsem se trochu ke vzpomínkám na to, když jsem byla na brigádě v autokempu na Dalešické přehradě,“ usmívá se Anežka.
Třebíčský deník - Zprávy

Spařit a do trouby. Rodinná firma z jihu Moravy dělá osm metráků červů měsíčně
/VIDEO/ Už zdálky příchozí zaujme příjemná vůně. Brambůrky, pražená slunečnicová semínka nebo kukuřice? Samá voda. Pár metrů po čichu a v zadním traktu blanenského hotelu Probe narazí na bedny plné moučných červů. Je ve výrobně rodinné firmy WormUP, kde z nich za chvíli bude výtečná lahůdka. Křupaví červíci.
Třebíčský deník - Zprávy

Větší komfort pro cestující v rychlících na Vysočině, koženky se stanou historií
Větší komfort budou mít cestující v rychlících Vysočina z Prahy přes Havlíčkův Brod do Brna. „Odstavíme tam nejvíce starších vozů, takzvaných koženek. Nahradíme je moderními vagony,“ uvedl náměstek pro osobní dopravu Jiří Ješeta.
Třebíčský deník - Zprávy

Igráček z Vysočiny se proměnil v Emila Zátopka i bratry Baťovy, podívejte
Oblíbený Igráček, postavička výrobce z nového Veselí na Žďársku, má novou podobu. Pro výstavu na zlínském zámku vyrobila firma postavičky Emila Zátopka a Tomáše a Jana Antonína Bati.
Třebíčský deník - Zprávy

Studentka z Vysočiny se v lockdownu naučila japonsky, přijel za ní i velvyslanec
/FOTOGALERIE/ Johanka Juklová se v lockdownu rozhodla naučit japonsky. Později potřebovala poradit s učebnicemi, a tak se obrátila na japonskou ambasádu. Odpověděl jí přímo velvyslanec Hideo Suzuki, kterého její nadšení tak zaujalo, že jedenáctého září dorazil i s chotí do Havlíčkova Brodu, kde nakonec strávil v doprovodu studentky celý den.
Třebíčský deník - Zprávy

Nové záchody na Podzámecké nivě v Třebíči budou. Radnice přechytračila památkáře
/FOTO, VIDEO/ Konečně si tam člověk nebude připadat jak ve středověku. Často na Podzámeckou nivu chodíme s přáteli na koncerty a tamní toalety jsme nechápali. Navíc je někteří stejně nepoužívali a potřebu vykonávali v okolí, což bylo prostě odporné. Mám radost, že to bude jinak. Tak komentovala plánované změny na Podzámecké nivě v Třebíči Nikola Králová.
Třebíčský deník - Zprávy

V Rajhradě klíčí ječmen do ležáků pro humpolecký pivovar Bernard
Po letní odstávce začali pracovníci sladovny pivovaru Bernard v Rajhradě tzv. vymáčku. Navážejí na podlahy zvané humna namočený ječmen.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Vysočině si připomněli leteckou legendu. Vzlétl i slavný letoun Hurricane
23. září 1916. Letecké eso britského královského letectva, nejúspěšnější český pilotem RAF a jediný československý dvojnásobný držitel britského Záslužného leteckého kříže Karel Kuttlewascher se narodil přesně přes 105 lety. Jeho památku si lidé připomněli v Kuttlewascherově rodné obci – Svatém Kříži, místní části Havlíčkova Brodu.
Třebíčský deník - Zprávy

Mladí traktoristé v akci: bronz si z pole odvezl student z Třebíče. Podívejte se
/FOTO/ Zakrojit pluh do země a držet rovnou brázdu. I orba má své mistry, tentokrát mezi učni a studenty. Na poli u Mašovic na Znojemsku se jimi ve středu stali Tadeáš Kundrata z Obchodní akademie a Středního odborného učiliště ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku a mezi dívkami zvítězila Simona Zvonková z pořádající Střední odborné školy Znojmo.
Třebíčský deník - Zprávy

Obytná čtvrť v Třebíči získá hezčí okolí. Na Kopcích plánují zeleň a stromy
/FOTO/ Okolí nových rodinných a bytových domů v třebíčské části Na Kopcích nově doplní stromy a zeleň. Město plánuje zakázku, v rámci které nechá okolí zkulturnit. „V minulosti jsme tam prodali pozemky, konkrétně jde o Kremláčkovu ulici a Na Kopcích. Lidé si tam postavili jedenáct rodinných domů. Těsně před nimi stojí i nové bytové domy. Proto je potřeba, aby okolí této čtvrti bylo nějakým způsobem osazeno zelení,“ komentoval starosta města Pavel Pacal.
Třebíčský deník - Zprávy

Klíšťata jsou na Vysočině stále aktivní. Lidé ale zapomínají na očkování
Začalo to docela nenápadně. Z lesa jsem si přinesl klíště a po pár dnech jsem dostal vysoké horečky. Doktor říkal, že je to chřipka, přestože jsem neměl kašel ani rýmu. Tak jsem to na jeho radu vyležel a nemoc odezněla. Pak ale začaly vysoké horečky nanovo, popisuje začátek závažného onemocnění, které před lety jako patnáctiletý kluk prodělal, Jiří Holeček.
Třebíčský deník - Zprávy

Z práce rovnou pro vakcínu. Energetici se očkovali přímo v Dukovanech
/FOTO/ Očkování proti onemocnění covid-19 přímo na jaderné elektrárně v Dukovanech využily desítky zájemců. Nabídku využilo hned třiasedmdesát zaměstnanců, na výběr měli ze tří druhů vakcín a očkovalo se od půl šesté ráno až do devatenácti hodin. „Čas byl zvolen tak, aby zaměstnanci mohli využít očkování už při odchodu z noční směny nebo před nástupem do práce i v jejím průběhu,“ komentoval mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.
Třebíčský deník - Zprávy

Zeleň na Karlově náměstí v Třebíči: památkáři jsou proti dalším stromům
Města na Vysočině se snaží do svých center dostat více zeleně, stromy poskytují příjemný stín a přirozeně ochlazují své okolí. Ne všude jde ale výsadba hladce.
Třebíčský deník - Zprávy

Očkovaní vs. neočkovaní: Ti s vakcínou končí v nemocnici zřídka, ukazují data
Zájem o očkovaní se výrazně propadl. Tak málo dávek jako tento týden se naposledy rozdávalo na začátku ledna, kdy se s vakcinací teprve začínalo.
Třebíčský deník - Zprávy

Úspěch ze Žďárských vrchů: Zpívající lípa z Telecího je Strom roku
V anketě Strom roku zvítězila Zpívající lípa z obce Telecí ve Žďárských vrších. Druhé místo obsadil strom s přízviskem Dubisko valašisko tvrdé z Kozlovic na Frýdeckomístecku, třetí je Smrt ztepilý v Ramešově ulici v Brně.
Třebíčský deník - Zprávy

Dole apokalypsa, nahoře chodníky. Podívejte se, jak opravují Karlovo náměstí
/VIDEO/ Spodní strana Karlova náměstí vypadá jako po apokalypse. Dělníci totiž pokročili v rámci revitalizace a momentálně mění inženýrské sítě. Naopak horní strana pomalu získává finální vzhled, momentálně tam probíhá dláždění chodníků a cest.
Třebíčský deník - Zprávy

Pomůže cyklistům odstup 1,5 metru? Data ukazují, že se často zabíjejí sami
Cyklisty bude od příštího léta nutné objíždět ve vzdálenosti alespoň půldruhého metru, schválili definitivně poslanci. Důvod? Měla by se tak zvýšit bezpečnost lidí jezdících v silničním provozu na kolech.
Třebíčský deník - Zprávy

Operační sály v Třebíči jsou prošpikované špičkovou technologií i kamerami
Medicína jde dopředu a mělo by to být poznat v každé nemocnici. Dobře, že se v té naší neustále něco vylepšuje. Nikdo neví, kdy bude pomoc lékařů a moderní techniky potřebovat. Tak hodnotí rekonstrukci areálu a přístavbu nových operačních sálů v třebíčské nemocnici Josef Dvořák.
Třebíčský deník - Zprávy

Historie se opakuje: kaple na návsi rozhádala vesnici na Vysočině
/VIZUALIZACE/ Nejsme proti výstavbě nové kaple. Ale vadí nám její umístění. To budou mít Radňovice dvě kapličky? A navíc dvacet metrů od sebe? Ptají se odpůrci výstavby nové sakrální stavby v Radňovicích.
Třebíčský deník - Zprávy

Pryč ze Zvonařky: linka jezdící přes Třebíčsko brněnské nádraží vynechá
Spoje dopravce United Buses mířící z Brna do jihočeských Dačic vynechají od začátku října brněnské autobusové nádraží Zvonařka. Nově zastaví u bohunické nemocnice, v Opuštěné ulici a u nádraží v Králově Poli. Spoje tak lépe navážou na hromadnou dopravu.
Třebíčský deník - Zprávy

Očkovací tým zamíří k chladicím věžím. V Dukovanech chtějí zamezit šíření covidu
Ve středu 22. září budou zdravotníci očkovat přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Tuto možnost mohou využít nejen zaměstnanci, ale i jejich rodinní příslušníci.
Třebíčský deník - Zprávy

Havárie a následná evakuace. Dukovanské energetiky prověřilo největší cvičení
Sirény ohlašující havarijní stav, evakuace a následné monitorování prostor kritické infrastruktury. Tak vypadalo největší cvičení letošního roku na Jaderné elektrárně Dukovany, do kterého bylo zapojeno přes tisíc zaměstnanců a dodavatelů, havarijní štáb nebo hasiči.
Třebíčský deník - Zprávy

Vesnické tragédie: Jak matka z Vysočiny ubila své děti sekerou
Před sedmdesáti lety se v Martinicích hrozná tragédie. Matka tu zavraždila čtyři své děti. Sama se pak pokusila spáchat sebevraždu, říká Martin Šoukal z Martinic.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9:00-13:00
každý 3. pátek v měsíci 17:30-19:30

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 139
2. Hasiči.
Počet hlasů: 130
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 94
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 89
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 95
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 121
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 86
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 103
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 141
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Obecní ples 2011 - foto
obr Fotografie z 11. obecního plesu Senorady, který se konal v pátek 21. ledna 2011 v sále kulturního domu Senorady: ..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Čistá země, Alan Spence
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Thomasi Gloverovi je dvacet let, když si plní svůj sen. Opouští Skotsko, v rodné zemi zanechává svou první lásku a vydává se do dalekých krajů. Využije nabízenou p..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2021 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2021 Miroslav Patočka