×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Poplatky Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Poplatky
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Na břehu rybníka u Slavíkovic ležel německý dělostřelecký granát
Co je to za podezřelý předmět ležící na břehu rybníka zkoumali v sobotu 17. dubna policisté před čtvrtou hodinou odpoledne u Slavíkovic.
Třebíčský deník - Zprávy

Pohádkový zámek v Telči obsadili restaurátoři: pracují v sále, kapli i pivovaru
/FOTOGALERIE/ Zatímco jindy by se návštěvníci zámku Telč procházeli po jeho komnatách, teď ho mohou obdivovat jen zvenku. Na vině jsou jak protiepidemická opatření, tak probíhající rekonstrukce této renesanční památky.
Třebíčský deník - Zprávy

Práce z domu každému nesvědčí: sdílené kanceláře na Vysočině zažívají rozmach
V začátcích podnikání jsem pracoval hlavně z domu. Problémy s prokrastinací a ztrátou motivace mě přivedly do coworkingu. Chodil jsem tam skoro dva roky téměř každý den. Teď, když jsou všechny kavárny a restaurace zavřené, ho využívám na pracovní schůzky či porady. Tak popisuje Jiří Svoboda z Havlíčkova Brodu svou zkušenost se sdílenými kancelářemi neboli coworkingem, které se i díky pandemii stávají stále populárnějšími.
Třebíčský deník - Zprávy

Badatel Miroslav Fousek shrnul poznávání historie města do knihy
Historii rodných Hrušovan nad Jevišovkou se Miroslav Fousek věnuje čtyřicet let. Výsledky bádání shrnul do loni vydané knihy. „Všechno to začalo vlastně náhodou při rodinné vycházce právě před čtyřiceti let, když jsem mimoděk vyfotil pohled na město,“ vzpomíná Fousek.
Třebíčský deník - Zprávy

Respirátor a zamlžená skla? Někteří to řeší čočkami, jiní operací laserem
Někteří se rozhodli dokonce pro operaci laserem. Podle optiků stačí použít speciální sprej
Třebíčský deník - Zprávy

Unikátní podívaná: obyčtovský hřbitov zaujme netradiční sochařskou výzdobou
/VIDEO/ První písemní zmínka o Obyčtově pochází z roku 1341. Obec náležela ke žďárskému klášteru. A se Žďárem se její osudy pojí dodnes. „Pořád se hlásíme ke Žďáru. A děti z Obyčtova tam také jezdí do školy,“ usmál se starosta Obyčtova Karel Straka.
Třebíčský deník - Zprávy

Jedinečný hudební soubor z Hrotovic: poslechněte si, jak hrají na ruční zvonky
/VIDEO/ Základní umělecká škola v Hrotovicích má jedinečný hudební soubor. Tvoří jej studenti oboru Hry na klavír. V rámci své výuky se učí hrát i na ruční zvonky. Když se pak sejdou dohromady, jejich hudba zní jedinečně.
Třebíčský deník - Zprávy

Chtěl konzoli, nemá nic. Muž z Třebíče naletěl internetovému podvodníkovi
Herní konzole, kterou si objednal přes internet, se muž z Třebíče nedočkal. Naletěl totiž podvodníkovi a přišel o pět tisíc korun.
Třebíčský deník - Zprávy

Pozemky za poliklinikou Vltavínská vydraží online, zájemci se musí přihlásit
V lokalitě za poliklinikou Vltavínská je připravených nových dvaačtyřicet parcel určených pro rodinné domy. Původní termín aukce o tyto pozemky muselo město s ohledem na epidemická opatření zrušit. Pokud návrh odsouhlasí zastupitelstvo, mohly by se parcely nově dražit online.
Třebíčský deník - Zprávy

Ředitel ZUŠ: Testování? Je to volba menšího zla, obnovení výuky za to stojí
/ROZHOVOR/ Ticho opět vystřídal život. Téměř po pětiměsíční pauze se znovu otevírají základní umělecké školy. Obnovuje se individuální výuka, kdy je přítomen jeden žák a jeden učitel. Výuka může fungovat za splnění určitých podmínek. 
Třebíčský deník - Zprávy

Zima do května i tunely skrz sníh k domům. Takové byly zimy ve Větrném Jeníkově
Zima je ve Větrném Jeníkově vždy o něco náročnější než ve zbytku kraje a vlastně i republiky. Své o tom ví všichni místní a listování v kronikách to jen potvrzuje.
Třebíčský deník - Zprávy

Jabloně a slivoně. Stezku mezi Starčí a Třebíčí doplnily další stromy
Stezky spojující Stařeč a Třebíč se opět rozrostla. Tentokrát zde dobrovolníci vysázeli jedenáct nových ovocných stromů, šlo hlavně o jabloně a slivoně. Projekt výsadby podpořila Nadace ČEZ.
Třebíčský deník - Zprávy

Památky UNESCO slaví. Patří mezi ně třebíčská židovská čtvrť i bazilika
/FOTOGALERIE PAMÁTEK/ Osmnáctý duben je už tradičně Dnem památek UNESCO. Slaví se od roku 1996. Seznam světového dědictví obohacuje i pět unikátů z Vysočiny. Víte, které to jsou?
Třebíčský deník - Zprávy

Víceúčelové hřiště v Hrotovicích: prostor pro atletiku, ale i tenis nebo házenou
/ROZHOVOR/ Město Hrotovice každoročně pořádá mnoho kulturních akcí. I letos doufají, že se situace zlepší a lidé se konečně dočkají kultury. Město je také blízkým sousedem Jaderné elektrárny v Dukovanech. O tom, jak se daří spolupráce a zda se Hrotovice nějak připravují na možnou dostavbu mluvila starostka Hana Škodová.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: V Pavlově se starají o dvě liščátka, traktoristé je našli v balíku slámy
Alexandra Karafiátová, veterinářka záchranné stanice v Pavlově na Havlíčkobrodsku, je teď v podstatě liščí maminkou na plný úvazek. V polovině března totiž přijali dvě malé liščí holčičky, kterým tou dobou nebyl ještě ani týden. „Mohlo jim být asi pět dní. Byly ještě slepé, ale pupík už měly zahojený. Když jsme je přivezli, byly sice podchlazené, ale zvládly to. Rozehřáli jsme je, dali jim první jídlo a od té doby se o ně staráme,“ usmívá se Karafiátová.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Rosičku po 144 schodech: pod rozhlednou se pravidelně schází lidé ze tří obcí
Vyhlídkové místo Rosička se nachází na stejnojmenném kopci nad obcí s tímtéž názvem. Pravidelně se pod ním scházívají obyvatelé tří obcí. „Rosičky, Nížkova a Sázavy,“ upřesnila starostka obce Rosička Gabriela Filipi.
Třebíčský deník - Zprávy

Policisté kontrolovali železniční přejezdy na Vysočině. Řidiči je často ignorují
/VIDEO/ Policisté se v pátek zaměřili na železniční přejezdy na Vysočině. Řidiči na nich totiž často nerespektují jasně daná pravidla. „Důvodem kontrol jsou kromě jiného také dva nedávné incidenty, které se staly na Třebíčsku. Řidiči nákladní jízdní soupravy vjeli na chráněný železniční přejezd v momentě, kdy bylo v činnosti světelné i zvukové výstražné zařízení a sklápěly se závory,“ vysvětlila policejní mluvčí Dana Čírtková.
Třebíčský deník - Zprávy

Auto vjelo sanitce do cesty: zraněný je i pacient, kterého vezla k transplantaci
V sobotu ráno vezla posádka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina pacienta do pražského IKEMu, kde má podstoupit transplantaci srdce. Jejich cesta ale skončila v Úvalech u Prahy, kde vjel řidič osobáku sanitce do cesty, a ta následně narazila ještě do protijedoucího auta. Při nehodě se zranilo celkem pět lidí.
Třebíčský deník - Zprávy

Situace v Libyi: nemohou identifikovat ostatky uneseného kuchaře ze Žďárska
Velmi napjatá a nestabilní bezpečnostní situace v Libyi nedovoluje českým úřadům přímo na místě provést genetickou analýzu ostatků nalezených v hromadném hrobu nedaleko libyjského města Darná. Podle informací rakouských medií by mělo jít o ostatky pohřešovaných lidí z různých zemí, které v roce 2015 unesli teroristé z organizace Islámský stát (IS).
Třebíčský deník - Zprávy

Duben býval na Novoměstsku mrazivý. U Zvole zmrzla žebračka, u Nové Vsi nádeník
Vyšší polohy Novoměstska zasypal sníh. Sněhová pokrývka ve výškách nad šest set metrů nad mořem dosahuje už téměř dvaceti centimetrů. „V úterý napadalo sedm centimetrů sněhu. A sníh přibýval i další dny,“ informoval František Fajmon ze Studnic.
Třebíčský deník - Zprávy

Klip pivovaru Bernard trhá rekordy. Jiřího Mádla napadl námět na benzínce
/VIDEO/ Svět se zbláznil, držme se. Tato věta se objevuje na konci nového reklamního spotu humpoleckého pivovaru Bernard, který natočil herec a režisér Jiří Mádl. Jak se zdá, tvůrcům se podařilo udeřit hřebíček na hlavičku, protože trhá rekordy ve sledovanosti a u lidí sklízí velký úspěch.
Třebíčský deník - Zprávy

Humpolec: do 8. května uzavřeli dálniční sjezd na Prahu
Řidiči, kteří se vydají na dálnici D1, teď musí počítat s komplikacemi. U Humpolce totiž silničáři kvůli modernizaci této dopravní tepny uzavřeli dálniční sjezd na Prahu. Uzavírka potrvá až do 8. května.
Třebíčský deník - Zprávy

Druhá největší pouť v republice bude. Kolotoče přijedou do Žďáru v září
Žďárská pouť, která je po Matějské druhá největší v republice, se letos uskuteční. Radnice ve Žďáře nad Sázavou už sdělila přesný termín jejího konání. „Atrakce začnou najíždět 30. srpna. Hlavní pouť bude v sobotu a v neděli 4. a 5. září,“ avizovala místostarostka Žďáru nad Sázavou Ludmila Řezníčková.
Třebíčský deník - Zprávy

Rodičům vadilo testování: téměř celá třída jihlavských třeťáků zůstala doma
Přestože už mohli být ve škole, zůstala téměř celá třída třeťáků z Jihlavy doma. Děti se i nadále učí na dálku. Rozhodli tak rodiče. Kvůli testování na covid.
Třebíčský deník - Zprávy

Předjíždění cyklistů: rozestup metr a půl? Buzerace, reagují někteří na nařízení
Absolutně to nechápu. Přijde mi to jako další zbytečná buzerace na řidiče. Tak reagoval Marek David z Jihlavy na úpravu zákona, kterou schválili poslanci a podle níž musí řidiči od cyklistů při předjíždění dodržovat odstup nejméně metr a půl. A není sám, novinky se obávají i další řidiči z Vysočiny, kde jsou silnice mnohdy úzké a takový odstup si na nich lze udržet jen stěží.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9-13hod
každý 3. pátek v měsíci 18-20hod

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 118
2. Hasiči.
Počet hlasů: 117
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 78
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 75
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 80
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 108
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 77
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 87
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 128
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Podzimní zkoušky ohařů
obr PZ Ohařů se konaly v honitbě MS Senorady 21.5.2011. - zahájení a sraz účastníků proběhl na střelnici v Cihelně. - přihlášených bylo 18 psovodů (18 psů), zúčastnilo se 14. - jednotliné části zkoušek..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Medailon krále Slunce, Babická Helena
obr NOVÁ KNIHA V KNIHOVNĚ Jako Luisa de Lahol se dívka z dnešního světa, známá z románu Jeden okamžik v čase, vydává napříč Francií 17. století, aby, po boku statečného markýze Filipa de Grazac, našla ..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2021 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2021 Miroslav Patočka