×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Ostatky 2018 Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Z Biskupic ukradl zloděj přívěs za auto. Teď pachatele hledá policie
Policisté hledají pachatele, který v obci Biskupice na Třebíčsku ukradl přívěs za auto. K činu, o kterém policie informovala v neděli 17. ledna, došlo v době od odpoledních hodin středy 13. ledna do páté hodiny večer následujícího dne.
Třebíčský deník - Zprávy

Půlmaraton bosý a na sněhu: Josef Šálek pokořil na Vysočině světový rekord
Je neděle dopoledne, venku je zhruba pět stupňů pod nulou, všude leží sněhová pokrývka a lidé jsou zachumlaní v teplých bundách a čepicích. Jen Josef Šálek stojí před expozicí Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově pouze v krátkých šortkách a bos. Na otázku, zda mu není zima, odpovídá jen smíchem. Je pozitivně naladěný a chystá se uběhnout půlmaraton po sněhu.
Třebíčský deník - Zprávy

Půlstoletí pelhřimovské ortopedie: špičkové pracoviště a ikona Běhounek
/FOTOGALERIE/ I když jsem z Třeště, pelhřimovská ortopedie pro mě byla jasnou volbou, říká Luboš Pavlíček, kterému v Nemocnici Pelhřimov loni vyměňovali kyčelní kloub. Toto oddělení funguje už celých padesát let a mezi pacienty má opravdu velmi dobré jméno.
Třebíčský deník - Zprávy

Školy se zavírat neměly, říká ředitel střední odborné školy z Vysočiny Ivo Teplý
/ROZHOVOR/ Distanční výuka trápí žáky, studenty i učitele. Na učňovských oborech se ale podepisuje nejvíce. Své o tom ví i ředitel Střední odborné školy Nové Město na Moravě Ivo Teplý. Škola nabízí jak maturitní, tak i učební obory - železničář, ošetřovatelka, zedník, truhlář, opravář lesních strojů…
Třebíčský deník - Zprávy

Ledový muž: Josef Šálek poběží zasněženou Vysočinou bosý a v šortkách
Josef Šálek se v neděli 17. ledna pokusí o velmi netradiční otužilecký zápis do České knihy rekordů. V Pelhřimově zkusí, co nejrychleji uběhnout bosý, bez trika, oblečen pouze v krátkých šortkách přes dvacet kilometrů po trase se souvislou vrstvou sněhu nebo ledu.
Třebíčský deník - Zprávy

Chceme podpořit budoucnost Jaderné elektrárny, hlásá sdružení Jaderní rodiče
Nová nezisková organizace JAderných ROdičů pro Dukovany má za cíl informovat veřejnost o dění týkající se výroby elektrické energie v Dukovanech s důrazem na přípravu výstavby nového jaderného zdroje v lokalitě.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: Muzea i galerie na Vysočině jsou zavřené, zájemci o výstavy musí na web
/FOTOGALERIE/ Lidem na Žďársku chybí kulturní vyžití. Zavřená muzea, galerie, divadla, kulturní domy… To vše kdysi patřilo k běžnému životu místních. „Už se to táhne moc dlouho. Sice jsem na výstavy nikdy moc nechodil, to spíš manželka, ale teď bych si klidně na nějakou zašel. A manželce to chybí obzvlášť, ta s kamarádkou vymetla kdeco,“ usmál se Radek Mach ze Žďáru nad Sázavou.
Třebíčský deník - Zprávy

Hurá do bílé stopy. Jihlavský lesopark Heulos nyní patří běžkařům
Nikam daleko nemusí cestovat Jihlavané, kteří chtějí vyrazit na běžky. Trať mají letos poprvé v lesoparku Heulos vedle atletického stadionu.
Třebíčský deník - Zprávy

Očkování: otce z Vysočiny přihlásili do sto kilometrů vzdáleného Jičína
Přihlásit svého čtyřiaosmdesátiletého tatínka se pokoušela i Dana Zářecká. A stalo se z toho devadesátiminutové martyrium. „Hned v osm ráno jsem spustila registraci. A první kámen úrazu byl PIN. Nevydržela jsem na něj čekat, protože nepřicházel. Dole byla hláška ‚Poslat znovu PIN‘. Klikla jsem na ni, což byla osudová chyba,“ říká.
Třebíčský deník - Zprávy

Dostali jste nechtěný dárek? V Hátě na Vysočině vědí, komu udělá radost
Kam s ním? Tuto otázku si po Vánocích jistě položila řada lidí. Co je však pro jednoho nechtěný dárek, může druhému udělat radost. A právě od toho na Vysočině funguje sociální bazar Háta v Ledči nad Sázavou.  
Třebíčský deník - Zprávy

Dalešičtí budou mít v obci rušno. Opraví se silnice, chodníky i sítě
Ani koronavirová situace nezastavuje nutné opravy. Tak by se dalo nazvat heslo Dalešických. Letos je čekají velké investice, rekonstrukce čeká dosluhující čistírnu odpadních vod i některé domy v městysu. Zkomplikuje se také doprava.
Třebíčský deník - Zprávy

Registrace očkování na Vysočině: systém kolaboval, místa i vakcíny došly rychle
„Já tušila, že to takhle dopadne. Proto jsem počkala a dobře jsem udělala,“ reagovala Jaroslava Kohoutová z Havlíčkova Brodu na fakt, kdy se v pátek 15. ledna s úderem osmé ráno spustil rezervační systém očkování proti koronaviru v první fázi určený seniorům nad osmdesát let. Za chvíli byla kapacita vyčerpaná.
Třebíčský deník - Zprávy

Igráčci Kašpar, Melichar a Baltazar přidají peníze do tříkrálové sbírky
Výrobce legendárních Igráčků z Nového Veselí chce přispět do tříkrálové pokladničky. Draží se sběratelský unikát – Igráčci Kašpar, Melicha a Baltazar. Tři králové existují pouze v jednom jediném exempláři.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Vysočině dva kamiony slisovaly osobní auto. Řidička jako zázrakem přežila
Krátce po sedmé hodině ráno se na hlavním tahu mezi Jihlavou a Brodem, konkrétně v úseku mezi Antonínovým Dolem a Štoky, stala hrozivě vypadající nehoda.
Třebíčský deník - Zprávy

V jihlavském krematoriu pracuje Luboš Vondrák 25 let. Tolik žehů ještě nezažil
Bylo druhého února 1996, sněhu ještě víc než v těchto dnech, navíc foukal vítr, ten den asi patnáctkrát vypadl elektrický proud.
Třebíčský deník - Zprávy

Kratší cesta k vlaku i na autobus: oprava třebíčského nádraží finišuje
/FOTOGALERIE UVNITŘ ČLÁNKU/ Výpravní budova na třebíčském vlakovém nádraží pochází z roku 1883. V loňském roce začala její dlouho plánovaná rekonstrukce. Nyní jdou práce do finále, kompletně hotovo by mělo být v dubnu. Cestující se po celkové opravě dočkají nových toalet nebo moderního a lepšího zázemí výpravní haly. Celkem rekonstrukce vyšla na sedmadvacet milionů pět set tisíc korun. 
Třebíčský deník - Zprávy

Co nestihl kůrovec, v tom pokračuje námraza. Polámala lesy na Žďársku
/FOTOGALERIE UVNITŘ ČLÁNKU/ Námraza, sníh a vítr ničí lesní porosty. Ve Žďárských vrších lámou vršky stromů, pod tíhou vrstvy ledu a sněhu se odlamují větve.
Třebíčský deník - Zprávy

Počasí hraje běžkařům do karet. Na Pelhřimovsku už mají desítky upravených tras
Vyznavači bílé stopy se na Pelhřimovsku mohou projet hned na řadě míst. Několik desítek kilometrů upravených stop, a to jak na klasiku, tak bruslení mohou běžkaři využít například ve Lhotě-Vlasenice. „Pokud chcete a můžete, u mapy pod lesem nad Vlasenicí je pokladnička, kam lze přispět na údržbu stop,“ řekl Petr Zahradník.  
Třebíčský deník - Zprávy

Zloději na Vysočině: Brali pivní pípu i kovová vrata. Škody jsou desítky tisíc
Hned dva objekty na Vysočině navštívili zloději. O víkendu někdo vykradl chatu v Kozlově na Jihlavsku a pár dní později pak i bývalý areál líhně v Horních Lhoticích na Třebíčsku.
Třebíčský deník - Zprávy

Opravy na železnici: zabezpečení v Budějovicích i dokončení nádraží v Třebíči
Železnici na Vysočině letos čekají velké změny minimálně na pěti místech. Jednou z největších akcí bude oprava zabezpečovacího zařízení ve stanici Moravské Budějovice. Ta by měla začít už v únoru. Významné opravy plánují u nádražních budov ve Světlé nad Sázavou a Velkém Meziříčí. Dokončuje se i rekonstrukce ve Skleném nad Oslavou.
Třebíčský deník - Zprávy

O očkování mentálně postižených na Vysočině rozhodne opatrovník nebo soud
První na řadě se očkuje na Vysočině proti covidu v Domovech důchodců. Po nich přijdou na řadu mentálně postižení. O jejich očkování rozhodne opatrovník, někdy to musí řešit i soud.
Třebíčský deník - Zprávy

Sníh na Vysočině: na dálnici D1 parkovaly kamiony, autobus sjel do příkopu
/FOTOGALERIE/ Sníh dál komplikuje dopravu na Vysočině. Nejvíce problémů brzy z rána bylo na dálnici D1. Přes noc se z ní kvůli vánici stalo doslova parkoviště kamionů. Teď už je sjízdná bez omezení, přesto policisté apelují na zvýšenou opatrnost. Nehod přibývá i na dalších silnicích Vysočiny.
Třebíčský deník - Zprávy

Borovský na mincích. Výročí narození slavného novináře připomene banka stylově
Pamětní stříbrnou minci vydá ke dvoustému výročí narození Karla Havlíčka Borovského letos Česká národní banka. Na konečnou podobu mince vyhlásila banka soutěž už loni na podzim.
Třebíčský deník - Zprávy

Doba balíková. Nákupy se kvůli covidu přesunuly na web. Kurýři posilují
Večer co večer se na kraj Jihlavy sjedou kamiony z celé republiky. V jejich útrobách jsou stovky balíků, které zhruba osmdesátka pracovníků během noci roztřídí tak, aby další den ráno putovaly do regionů, kde je jejich adresát.  
Třebíčský deník - Zprávy

Sněhu na Vysočině přibývá. Na dobré tratě si lyžaři musí počkat až dochumelí
Na Vysočině je čím dál více sněhu. Vydatné chumelení nahrává běžkařům, bílá stopa se zejména na Žďársku neustále prodlužuje. Situaci s projížděním běžkařských tras trochu komplikuje vítr. Na některých místech, zejména v otevřené krajině, stopu zafoukává. 
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9-13hod
každý 3. pátek v měsíci 18-20hod

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 108
2. Hasiči.
Počet hlasů: 102
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 67
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 68
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 73
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 99
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 68
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 79
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 116
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Dětský den 2011
obr SDH Senorady pořádá již tradičně dětský den u rybníku na loukách. O zábavu pro děti je postaráno - výlov ryb, jízda na koni....
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Letecká válka nas Ruskem, Andrew Brookes
obr NOVÁ KNIHA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Autor v této knize podává podrobný a poutavý přehled událostí, k nimž došlo od zahájení operace Barbarossa a v nichž hrála, alespoň v první fázi této operace, hlav..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2021 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2021 Miroslav Patočka