Obec Senorady

Senoradské krojované hody 2023

Vážení občané,

přinášíme vám krátký report ze Senoradských krojovaných hodů. Hody se konaly po celý víkend 8.-10. září 2023. V pátečních odpoledních hodinách byla za pomoci dobrovolníků tradičně ručním způsobem postavena mája. Celý podvečer nás v lidovém tónu doprovázelo duo Randalband z Němčic.
O sobotním ránu vyrazili stárci s malou chasou v doprovodu dechové kapely Březovjané po obci, aby pozvali místní k odpolední hodové zábavě. Odpoledne byly za zvuků státní hymny položeny kytice k pomníku padlých a k pamětní desce F. Lemberka. Poté již pokračoval celý průvod do areálu fotbalového hřiště, kde proběhlo zavádění a hodové veselí. V neděli proběhlo opět u pomníku tradiční žehnání hodům a senoradským občanům a poté odpolední hodová zábava s dechovou kapelou Dubňanka. Senoradská hodová chasa se postarala o bohaté občerstvení, krásné zázemí i tradiční překvapení. V sobotu proběhl netradiční taneček a v neděli se mohli malí i velcí návštěvníci potěšit originální verzí pohádky Byl jednou jeden král.
Po celý hodový víkend nám počasí více než přálo a tak můžeme říci, že se hody tentokrát opravdu povedly. Děkujeme všem návštěvníkům, že za námi zavítali, rodinným příslušníkům a dobrovolníkům za veškerou výpomoc. Moc si toho vážíme a těšíme se zase v příštím roce - 7. - 8.9 2024
Pro připomenutí krásné atmosféry přikládáme několik fotografií.

Kategorie Úvod

Obrázky 26

Soubory 0

Odkazy 0

O článku 4

  • Vyvěšeno dne: 2023-09-14
  • Sňato dne:
  • Vložil: Dana Prušková, DiS.
  • Poslední změna: 2023-10-14 15:57:28