Obec Senorady

Geocache obce Senorady

Obec Senorady se rozhodla podpořit turistickou hru geocaching a založit svoji vlastní cache. Jde o schránku, poklad, který je turisty hledán pomocí udaných souřadnic GPS. Hra geocaching spojuje turistiku, sport, logické myšlení i výuku s technologiemi GPS a Internetem. Turista, v tomto případě zvaný geocacher, hledá pomocí svého GPS přístroje a souřadnic získaných z Internetu uložené schránky. Po nalezení schránky se podepíše a schránku opět uloží. Ve schránce mimo zápisníků bývají připraveny i drobné dárky. Obsah schránky obce Senorady nebudeme prozrazovat a necháme jej jako překvapení pro geocachery.

Naše schránka je pravděpodobně první schránkou založenou některou z obcí v ČR.

Pomocí geocachingu navazujeme na úspěšnou aplikaci e-Muzeum. Na historických místech, která v e-Muzeu popisujeme, mohou nyní turisté hledat uložené schránky. V té obecní najdou mimo jiné také informace o historii obce. V okolí Senorad se nacházejí i další schránky, jejichž polohu naleznete na serveru geocaching.com.

Kód naší schránky (dle geocaching.com) je:
GC1MW5A


Poloha naší schránky byla do února 2009 skryta pod šifrou. Takže ti snaživější měli možnost vyluštit šifru a najít schránku dříve než ostatní, kteří čekali na zveřejnění souřadnic. Šifra je ale stále k dispozici a můžete si ji zkusit vyluštit:

Blaise de Vigenère by ztraceným turistům z našeho e-muzea poradil co udělat s nalezeným klíčem.
SPKIWOPJZZZKFFBPTFDQPHTVBLULIXJZMFWUHCSQJCQBKF


Pokud poklad naleznete, řiďte se uvedenými pokyny. O řešení šifry můžete diskutovat na fóru. Stejně tak do diskusního fóra můžete zapisovat i záznamy o úspěšném nalezení schránky. Další informace o schránkách v okolí obce a o geocachingu obecně naleznete pod následujícími odkazy.

Kategorie Úvod

Obrázky 2

Stručné schéma jak postupovat při hledání senoradské geocache (a při hledání schránek geocache obecně).

Stručné schéma jak postupovat při hledání senoradské geocache (a při hledání schránek geocache obecně).

Náhled na schránky ukryté v okolí obce Senorady. Pro aktuální seznam schránek ale raději zvolte jeden z následujících odkazů.

Náhled na schránky ukryté v okolí obce Senorady. Pro aktuální seznam schránek ale raději zvolte jeden z následujících odkazů.

Soubory 0

Odkazy 3

O článku 4

  • Vyvěšeno dne:
  • Sňato dne:
  • Vložil: Ing. Mgr. Miroslav Patočka
  • Poslední změna: 2009-07-25 11:11:47